Birleşim Madencilik
Haberler
Birleşim Madencilik 24.Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarında
İzmir’den dünyaya açılan ve alanında bir dünya markası olmayı başaran MARBLE – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 28-31 Mart tarihlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından gerçekleştirildi.
Yeni taş örneklerinin tanıtımının yapıldığı, en yeni teknoloji ürünleri ile makinelerin sektör temsilcileriyle ilk kez buluştuğu MARBLE Fuarı, sadece profesyonel ziyaretçilere açık olarak organize edildi. Her yıl olduğu gibi bu sene de grup firmalarımızdan Birleşim Madencilik ile fuara katılarak sektörün en iyileri arasındaki yerimizi aldık. Birleşim Madencilik mevcut ihracat potansiyelini kurduğu yeni müşteri bağlantılarıyla yüzde elli oranında arttırarak Hindistan, Çin, Tayvan başta olmak üzere 10 farklı ülkeye ürün satışı gerçekleştirir duruma getirdi.
 
Birleşim Grup Faaliyet Toplantısı 24 Mart 2018 Tarihidne Gerçekleştirildi
Her sene gerçekleştirdiğimiz BİRLEŞİM GRUP Faaliyet Toplantısı 24 Mart 2018 tarihinde çalışanlarımızın katılımıyla merkez ofisimizde gerçekleşti.
Birçok başarılı projeye çözüm ortağı olan ve yeni projelere start veren grup şirketlerimiz 2017 yılı faaliyet sunumlarını gerçekleştirdi.
Toplantıda grup şirketlerimizden Birleşim Mühendislik Genel Müdürü Sn. İbrahim Biner, ERDE Mühendislik Genel Müdürü Sn. Mehmet Pak, Birleşim İnşaat Koordinatörü Sn. Esra Güzeller ve Birleşim Madencilik Satış ve Pazarlama Müdürü Sn. Mustafa Gökçeoğlu 2017 yılı değerlendirmelerini yaptılar. Yönetim Kurulu Başkanlarımızdan Sn. Mesut Altan‘ın yaptığı kapanış konuşmasında şirket kültürümüzü oluşturan güven, azim, inanç, saygı ve sevgiye değindikten sonra 2018 yılını Grubumuz için ‘’Gülümseme’’ yılı ilan ettik. Böylelikle gülümseme şirket değerlerimiz arasında yerini almış oldu.
Birleşim Madencilik 23.Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarında
Türkiye'nin en büyük mermer fuarı olan 23. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı mermer sektörünün önemli temsilcilerini bir araya getirdi.
22-25 Mart’17 tarihleri arasında gerçekleşen fuara grup firmalarımızdan Birleşim Madencilik ile katılarak sektörün en iyileri arasındaki yerimizi aldık. Mevcut ihracat potansiyelimizi kurduğumuz yeni müşteri bağlantılarıyla yüzde elli oranında arttırarak Hindistan , Çin , Tayvan başta olmak üzere 10 farklı ülkeye ürün satışı gerçekleştirir duruma geldik.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Türk fuarcılık sektörünün öncü kuruluşu İZFAŞ tarafından düzenlenen MARBLE– Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı dünyanın en büyük ilk üç mermer fuarı arasında yer alıyor.
Geçtiğimiz yıl 35 ülkeden ziyaretçiyi ağırlayan MARBLE İzmir, bu yıl tam 85 farklı ülkeden ziyaretçi ağırladı. Bu yıl yüzde 12 büyüme ile 139 bin metrekare alanda organize edilen fuar, hem katılımcıların hem ziyaretçilerin büyük ilgisini gördü.
Birleşim Madencilik 22. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nda
Fuarizmi  kapılarını 23-26 Mart 2016 tarihleri arasında bir dünya markası olan MARBLE XXII için açtı.
Birleşim Madencilik her sene olduğu gibi bu sene de fuara katılarak sektörün en iyi arasındaki yerini aldı.
Dünya ülkelerini İzmir’de buluşturan MARBLE XXII bu yıl 139 bin metrekare alanda organize edildi. 193’ü yabancı, bin 103 katılımcının yer aldığı fuarda işlenmiş, yarı işlenmiş , ham doğal taş ve  fabrika makineleri ile ocak-iş makineleri sergileniyor.
Yeni Ürün: Tina Beige
Havza Ocağımız’da 2014 yılı sonlarında  üretilmeye başlayan ürünümüz Tina Beige, sergilendiği fuarlar ve müşterilerden  aldığı tepkilerle yıldız olmaya aday bir taşımızdır.
MARBLE 2015 - 21. Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda da müşterilere lanse edilen ürünümüz büyük ilgi gördü.
Ürünümüz, dokusu itibariyle açık krem fon üzerinde kesikli dalga ve benek hareketleriyle  Amasya Classic bejini andıran bir görünüme  sahiptir.
İzmir Mermer Fuarındaydık
25-28Mart 2015 tarihlerinde , alanında bir dünya markası olan ve sektörün, Türkiye’ deki ilk 3 fuarı arasında en başta yer alan MARBLE 2015-21. Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na katıldık.
İzmir Mermer Fuarı’ nın Gaziemir’deki yeni yeri ulaşım kolaylığı, düzen, modern bina inşaatı yönüyle ele alındığında eski yerinden çok daha iyi bir konuma taşınmış.
Müşteri bazında bakıldığında fuar katılımı oldukça verimliydi. Yabancı ziyaretçi çoğunluğunu daha çok Çinlilerin oluşturduğu bir fuar oldu. Çinli firmaların Türkiye’ de kurduğu mermer şirketi stantlarındaki yoğunluk da dikkat çekici nitelikteydi. Bu durum Türk mermer firmalarının kazancından yabancı firmalara pay kaptırabileceği kanısı uyandırdı.

Yeni ürünümüz olan Tina Bej mermerimiz için fuar süresince iyi izlenimler aldık. Bu ürünümüz beğenildi ve bir müşteri ile 10.000 Tonluk satış bağlantımız gerçekleşti.
Diğer stantlardaki mermer şirketleri ile de görüşmeler yapıldı ve ortak çalışma araştırmalarında bulunuldu.

Özellikle yeni geliştirilen mermer ayırma makinesinin dikkatimizi çektiği fuarda yer alan iş makineleri ve mermer makineleri etüt edilerek, yenilikler hakkında bilgi edindik.

Stant sahibi olarak yer aldığımız İzmir Mermer Fuarı’nın uluslararası özelliğini ve popülaritesini koruduğunu bir kez daha gözlemlemiş olduk. Yeni inşa edilmesinden dolayı bazı eksiklikleri bulunan İzmir Mermer Fuarı bu eksiklikleri giderilmiş olarak, ileriki yıllarda güzel fuarlar sergileyeceğini ümit ediyoruz.
Birleşim Madencilik Üretim Hedeflerini Açıklandı
Üretim hedefimiz 45.000 ton olup bu üretimin %60’ı ihracat satışı olarak hedeflenmiştir.
Birleşim Madencilik Kırma Tesisi
2013 yılında Havza mermer sahamızdaki kırma tesisi şirket bünyemize katılmıştır.
Bu tesis sayesinde mermer üretimlerimizin artığı olan pasalar kırılarak değerlendirilecektir.
Kum ve mıcır boyutlarında ürünler elde edilerek, piyasa ihtiyaçlarına cevap verilecek ve şirketimize, ülkemize katma değer kazandırılacaktır.
Copyright © Birlesim Madencilik - 2016.